Najpopularniejsze kierunki rejsów rekreacyjnych

Utworzone przez: wnt wnt | 25 maja, 2023

Spędzanie wakacji czy urlopu na morzu to marzenie wielu osób. Obecnie jego spełnienie jest możliwe dzięki ofertom rejsów rekreacyjnych jachtem w różne rejony świata. Taki wspólny czas na morzu pozwala zacieśnić więzy przyjaźni między załogą i zwiedzić przepiękne rejony świata bez tłumu turystów. Warto dowiedzieć się, jakie kierunki rejsów stały się obecnie najbardziej popularne.

Jakie kierunki rejsów jachtem cieszą się największą popularnością?

Wśród wielu dostępnych możliwości najczęściej wybierane są takie kierunki jak:

  • Wybrzeże Chorwacji oraz wyspy – pływanie wzdłuż tego przepięknego obszaru to sama przyjemność, a największą atrakcję stanowi żeglowanie pomiędzy wyspami. Ten śródziemnomorski kraj wyróżnia się bardzo dobrą infrastrukturą dla żeglarzy, toń morza jest zazwyczaj spokojna, a pogoda stabilna, natomiast sama woda bardzo ciepła, bo osiąga temperaturę do 26 stopni.
  • Morze Śródziemne w rejonie wysp greckich – ten obszar to gwarancja dużej ilości słońca, malownicze zatoki i przepyszna grecka kuchnia. Grecja to kraj będący kolebką cywilizacji europejskiej, dlatego w przerwach od żeglowania warto zwiedzać lokalne zabytki, aby dowiedzieć się więcej na temat jego historii.
  • Lazurowe Wybrzeże we Francji – taki rejs pozwala zobaczyć najbardziej znane miasta francuskiej riwiery, w tym Cannes, Toulon czy Saint-Tropez, a także zapoznać się z przebogatą kuchnią rejonu Prowansji oraz jej kulturą winiarską.
  • Wyspy Kanaryjskie – jest to idealny kierunek na zimowe wypady na żagle, gdy w innych miejscach jest już zbyt zimno. Temperatura dochodząca do 25 stopni, urozmaicony krajobraz każdej z wysp, a także lokalny folklor, to wszystko tworzy doskonałe warunki do żeglowania.
  • Morze Bałtyckie – które jest najbliższe nam, a jednak nie przez wszystkich doceniane. Wspaniałym pomysłem są rejsy wzdłuż jego portów, w tym w pobliżu Gdańska, Gdyni, Kołobrzegu, Helu, a także zajrzenie na wyspę Bornholm, do Karlskrony czy Christianso. To może trochę chłodniejsze i bardziej wymagające morze, szczególnie jesienią, ale pozwala nabyć wiele cennych umiejętności.