O nas

Witamy w Szkole Żeglarstwa Magellan. Działamy nieprzerwanie od roku 2010. Nasza baza znajduje się w Porcie Nieporęt – Pilawa nad Zalewem Zegrzyńskim.  Organizujmy tutaj kursy żeglarskie w trybie codziennym, weekendowym  oraz indywidualnym. . Oferujemy również kursy motorowodne oraz czartery jachtów żaglowych. Ponadto zajmujemy się organizacją imprez integracyjnych oraz rejsów morskich na Bałtyku, Morzu Śródziemnym i na Atlantyku.

Organizujemy egzaminy na stopnie żeglarskie i motorowodne.

Czego można nauczyć się w szkole żeglarstwa?

Kursy organizowane w naszej szkole żeglarstwa skierowane są zarówno dla osób początkujących chcących zdobyć nowe uprawnienia żeglarskie lub motorowodne jak również dla tych którzy chcą odświeżyć swoje umiejętności.  Wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne przeprowadzane są przez doświadczonych instruktorów i odbywają się na  jachtach kabinowych typu Tango 730 lub Tango 780. Oferta naszej szkoły obejmuje między innymi:

  • kurs na patent Żeglarza Jachtowego (Zalew Zegrzyński),
  • kurs na patent Sternika Motorowodnego (Zalew Zegrzyński),
  • kurs na patent Jachtowego Sternika Morskiego (Wyspy Kanaryjskie, Chorwacja)
  • rejsy morskie na Bałtyku, Morzu Śródziemnym i na Atlantyku
  • doskonalenie umiejętności żeglarskich i manewrowania w portach (Zalew Zegrzyński, Morze Bałtyckie),
  • imprezy integracyjne dla firm, szkół, klubów,
  • warsztaty nawigacyjne.

Nasza szkoła żeglarstwa posiada uprawnienia do przeprowadzania egzaminów na każdy z wymienionych powyżej patentów. Posiadamy własną kadrę egzaminatorów. Każdy egzamin odbywa się w miejscu szkolenia. Jesteśmy wpisani na listę Podmiotów Upoważnionych do przeprowadzania egzaminów żeglarskich i motorowodnych Ministerstwa Sportu.

Czarter jachtów

Nasza wypożyczalnia jachtów umożliwia czarter jednostek w sezonie żeglarskim – zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy oraz święta. Zazwyczaj wynajem obejmuje pół dnia lub cały dzień. Dysponujemy jachtami typu Tango 730, Tango 780 i Omega. Usługa wynajmu jednostek pływających odbywa się na zasadach umowy czarterowej.

Dlaczego warto żeglować na Jeziorze Zegrzyńskim?

Nad Jezioro Zegrzyńskie, przyjeżdżają przede wszystkim mieszkańcy stolicy i okolicznych miejscowości. Obecnie zbiornik służy  do celów rekreacyjnych – czarter jachtów oraz nauka w szkole żeglarstwa to tylko część atrakcji dostępnych nad Zalewem Zegrzyńskim. Bez wątpienia jednak żeglarstwo to zajęcie przynoszące największą radość i satysfakcję. Daje możliwość wypoczynku w otoczeniu natury z dala od zgiełku wielkiego miasta. Żeglarstwo to pasja – to sposób na życie, kształtowanie charakteru. To dążenie do celu – nie tylko tego namacalnego nawigacyjnie 🙂 Jak już raz spróbujecie – wsiąkniecie w nie mocno!

Zapraszamy Michał & Marzena


inner_shadow

Nasze jachty

Szkolimy na bezpiecznych i wygodnych jachtach: kabinowym Tango 730, 780. Każda z naszych jednostek wyposażona jest w certyfikowane środki ratunkowe oraz w dobrej jakości osprzęt żeglarski. Jachty na których szkolimy są naszą własnością, dlatego stale dbamy o ich dobry stan techniczny i ładny wygląd.